Novostavba pred dokončením

Najmä pred ukončením stavby, keď sa už v dome nachádzajú rôzne hodnotné predmety ako napríklad bojler, vykurovací kotol (veľmi obľúbený artikel vlamačov), sanita. Pri nestráženej stavbe to je „ľahká korisť pre zlodejov“!

Zlodeji často nepohrdnú ani práve osadenými plastovými oknami a dverami, hlavne pokiaľ sú len „zapenené“ a čakajú na obmurovanie.

Títo podnikavci majú svojich informátorov, ktorí dajú „echo“, kde práve priviezli kotol, bojler, atď.. A tak sa často stáva, že spomenuté zariadenie odmontujú ešte skôr, ako ho spustia do prevádzky.

Na rozostavanú stavbu sa dá pomerne ľahko vniknúť. Aj keď je zabezpečovacie zariadenie v projektovej dokumentácii, nemontuje sa preto, lebo lebo nie sú dokončené omietky, alebo fasáda.

Obozretnejší si nechávajú v tom čase na novostavbe bývať nejakého „dobrovoľníka“, ktorý má zlodejov vyplašiť, poprípade zavolať políciu. Ale často sa to necháva na náhodu s argumentom „veď mňa ešte nikdy nikto nevykradol“.

Máme pre Vás riešenie! Nechajte si nainštalovať zabezpečovacie zariadenie v predstihu. Samozrejme ide o čiastočnú inštaláciu. Na svoje miesto pôjde len poplašná ústredňa s GSM komunikátorom, klávesnica zabalená v ochrannom obale a zopár pohybových detektorov, ktoré sa nasadia tak, aby pokryli predpokladanú trasu, ktorou musí páchateľ prejsť pri obzeraní si koristi.
A na záver sa nainštaluje externá zálohovaná siréna (má vlastný zdroj, ten spustí alarm aj keď sa preruší napájanie). Siréna sa namontuje tak, aby sa dala predsunúť po zateplení a omietnutí fasády.
Už prítomnosť samotnej externej sirény má dostatočný psychologický efekt. Zlodejovi napovie, že „tu to nebude také ľahké“.

V cenovej ponuke pre novostavby firma UNISEP alarm už ráta s tým, že systém sa namontuje akoby dvakrát. Najprv preventívne a potom „naostro“. Nemusíte mať obavy, cena za inštaláciu nebude preto dvojnásobná. Tých 10% z ceny je stále menej, ako poistenie rozostavaného, neobývaného domu, alebo cena odcudzených spotrebičov.

Pamätajte! Žiadne zabezpečenie (okrem strážnej služby na objekte) nezaručí na 100%, že do stavby nemôže vniknúť zlodej, ale určite ju nevykradne celú. Prax napovedá, že veľká väčšina páchateľov sa vzdá svojho úmyslu, keď sa spustí alarm.

Miroslav Richter
UNISEP alarm

admin posted at 2016-10-30 Category: Propagačný článok


  porada