EPIR2

EPIR – detektor pohybu v ktorom je namontovaný GSM modul pomocou ktorého sa dozviete čo sa doma deje. Mini ústredňa, detektor pohybu, GSM modul.  Tri v jednom.

Kompaktný GSM detektor pohybu EPIR je ekonomicky prijateľnou voľbou pre zabezpečenie bytu, kancelárie, garáže, dielne, domu, chaty alebo malej predajne. Je to už druhá vylepšená verzia. Na rozdiel od EPIR1 má EPIR2 vstup pre ďalší drôtový detektor (napr. magnet na dvere), výstup pre malú sirénu a rádiový modul. Rádiový modul umožňnuje priradiť beydrôtový detektor otvorenia, pohybu a čoskoro aj dymový detektor.
Montáž tohto mini alarmu zvládne každý, netreba volať inštalačnú firmu. V prípade narušenia monitorovaného objektu bude táto udalosť signalizovaná SMS správou až na 5 prednastavených čísel a tiež hlasovým volaním
s odposluchom miestnosti na prvé uložené číslo.

Obsluha alarmu je jednoduchá, stačí prezvoniť!epir_krab

Klasický kartónový balíček obsahuje návod v Litovčine, Angličtine a Ruštine. Návod v slovenčine spolu s obslužným programom obsahuje priložené mini CD. Sieťový adaptér v bielom prevedení s 5m dlhým káblikom tiež bielej farby.

Tento adaptér slúži na napájanie celého zariadenia a dobíjanie vloženého akumulátora, ktorý slúži ako záloha v prípade výpadku elektrickej siete.

epir_interwVložený Ni-MH akumulátorček veľkosti 9V batérie s kapacitou 250 mAh vydrží napájať EPIR 24 hodín. Systém si kontroluje nabíjanie a hodnotu záložného zdroja. Pri kritickom napätí zašle informačnú SMS-ku. Prístroj nemá žiaden mechanický vypínač. Všetko rieši vstavaná elektronika. Po zasunutí konektora sieťového adaptéra sa spustí inicializácia. Od tejto chvíle je detektor stále napájaný (sieť, alebo akumulátor). Preto ako prvý úkon čo musíte urobiť ešte pred pripojením adaptéra je vložiť SIM kartu (bez PIN-u a s CLIP-om).

 

epir_drziak

Pribalený držiak má jednoduché násuvné zariadenie na pripevnenie detektora. V balíčku sú aj skrutky a mini hmoždinky. Doporučujem použiť iné.  S priemerom minimálne 6 mm.

 

V ľavej časti krabice je uložený samotný detektor. Anténka je už osadená.

Upozornenie! Pred umiestnením GSM detektora doporučujem dať si SIM kartu do mobilu a overiť silu signálu na mieste kde plánujete zariadenie namontovať.

epir_zad

 

V prípade, že GSM signál bude nedostatočný musíte použiť náhradnú anténu (treba prikúpiť). Pripojenie je štandardným SMA konektorom.

Balenie ešte obsahuje USB káblik na programovanie pomocou PC. Mimochodom, programovať sa dá aj SMS-kami.

 

Výrobok vyvinula a vyrába firma ELDES z Litvy.

eldes ELDES je skúsená spoločnosť v oblasti elektronického priemyslu so sídlom v Litve. Špecializuje sa na bezpečnostné produkty so silným dôrazom na výskum a vývoj. To poskytuje pre zákazníkov nízke ceny a inovatívne technológie. Litva je štát vo východnej Európe. Rovnako ako Slovensko je členom EU od roku 2004.
Hlavné mesto Litvy je Vilnius, kde sídli aj firma ELDES.

P.S. Doporučujem tieto tipy SIM karty.

admin posted at 2013-1-23 Category: EZS zariadenia, Servisné čriepky


  porada